Deklaracja dostępności strony internetowej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej „Bibuła” – Tajna Drukarnia Józefa i Marii Piłsudskich, Oddziału Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku: https://tajnadrukarnia.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2024-10-31.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-10-31.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych:
- nie wszystkie zdjęcia mają utworzone opisy alternatywne.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-04.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez członków Zespołu ds. dostępności.
Dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Tą samą drogą można składać informacje o braku dostępności, wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Osoba kontaktowa z Zespołu ds. dostępności:
Mateusz Bartnicki,
e-mail: [email protected]
telefon: +48 22 778 80 08
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności strony internetowej
- wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie informacji niedostępnej w alternatywnej formie.
Żądanie zapewnienia dostępności powinno zawierać:
- dane osoby zgłaszającej żądanie,
- dane kontaktowe,
- wskazanie, o którą stronę internetową lub jej element chodzi,
- opis problemu i propozycję, jak go rozwiązać.
Muzeum zrealizuje żądanie nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Muzeum niezwłocznie o tym poinformuje i wskaże, kiedy realizacja żądania będzie możliwa – powinno to nastąpić nie dalej niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Muzeum zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy przez Muzeum realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, można złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Dostępność architektoniczna
Wejście do budynku głównego znajduje się przy ul. Wschodniej 19. Aby wejść, należy wejść po pięciu stopniach o nieregularnej wysokości i popchnąć drzwi wejściowe. Wzdłuż schodów są zamocowane pochwyty. Z uwagi na konieczność pokonania schodów, jest to wejście z utrudnionym dostępem.
Około 20 metrów od wejścia głównego do Muzeum w kierunku skrzyżowania z ul. Pomorską znajduje się brama wejściowa na podwórko kamienicy. Jest to wejście przystosowane do poruszania się osób na wózkach lub z wózkami. Aby skorzystać z tego wejścia, skontaktuj się z pracownikami Oddziału, dzwoniąc pod numer: 42 207 61 21
Oddział Muzeum nie posiada własnego parkingu. Najbliższe ogólnodostępne miejsce do parkowania samochodów osób z niepełnosprawnościami znajduje się w odległości ok. 170 metrów od wejścia do Muzeum, naprzeciwko adresu ul. Wschodnia 12.
Budynek jest wyposażony w podnośnik i toaletę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podnośnik może być używany tylko w asyście pracownika Muzeum.
W kamienicy jest kilka poziomów podłogi, co wymaga pokonania kilku stopni. Muzeum zapewnia odpowiednie rampy najazdowe.
Na poziomie wystawy nie ma przeszkód dla osób poruszających się na wózkach. Niektóre obiekty w ekspozytorach są niewidoczne z poziomu wózka.
Wystawa stała nie jest dostępna dla osób niewidzących. Z uwagi na ochronę konserwatorską, w Muzeum nie zostały zainstalowane żadne udogodnienia architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Zalecamy zwiedzanie w towarzystwie osoby widzącej.
Możesz zapoznać się z procedurą składania skarg na brak dostępności w instytucjach publicznych.
Przykładowy wzór zgłoszenia braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.